Strona główna » Wiadomości » Wiadomości

wspólnota polska Saratowa przeprowadziła akcję złożenia kwiatów na pamiątkowym kompleksie "Żurawie" w Parku Zwycięstwa

Drodzy przyjaciele! 

08 maja 2019 roku wspólnota polska Saratowa przeprowadziła akcję złożenia kwiatów na pamiątkowym kompleksie "Żurawie" w Parku Zwycięstwa żołnierzom, którzy oddali życie za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. 

Organizatorem i inspiratorem tego  oddawania hołdu nie raz występuje nasz wieloletni działacz Mikołaj Kołomijcew. Na tej corocznej akcji nowicjuszami zostali Inna Szelechow, Andrzej Nieczajew, Andrzej Mizuk. Stali uczestnicy, tacy jak Mikołaj Tereszczenko i Włodzimierz Alikow, dawali im przykład. Polacy pamiętają i oddają cześć wyczynom ojców i dziadków. Każda rodzina polska ma swoją historię walki z hitleryzmem, swoją tragedię, swoje straty. 

Po zakończeniu uroczystości uczestnicy opowiedzieli sobie w gronie polonijnem o wkładzie swoich przodków w walkę z okupantem, a następnie omówili szczegóły obchodów Dnia Zwycięstwa w Polsce i w Rosji.

Wyrażamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom akcji, a zwłaszcza organizatorowi -  Mikołajowi Kołomijcewowi, a także Andrzejowi Mizukowi, który zapewnił transport.

Категория: Wiadomości |