Strona główna » Wiadomości » Wiadomości

Występ Polaków na imprezie Wielkanocnej w kościele katolickim w Saratowie

Drodzy koledzy!

01 kwietnia 2018 roku na Wielkanoc w Saratowie, w kościele katolickim świętych apostołów Piotra i Pawła po mszy odbył się uroczysty koncert. Proboszcz Rzymsko-Katolickiej parafii świętego Klemensa w Saratowie ojciec Andrzej Sławik pobłogosławił udział SROS «PNKC «Polonia» w imprezie.

Jeszcze przed rozpoczęciem porannej mszy uczestnicy Polskiego Centrum – Mikołaj Graczow, Antoni Kuzniecow, Natalia Moskalczuk, Helena Łozenkowa, Irena Siergiejewa (Kamieńska), Mikołaj Tereszczenko przyszli do kościoła, aby przygotować narzędzia muzyczne.

Po uroczystej liturgii, w refektarzu kościoła zebrali się parafianie, aby posłuchać wielkanocne występy i wziąć w nich udział. W trakcie muzyczno-poetyckiego programu zespół polonijny wykonał w języku polskim piosenki: "Mój Mistrzu" i "Kraków, Piwna 7".

Śpiew w języku ojczystym zjednoczył wszystkich Polaków obecnych na widoku! Po zakończeniu koncertu, wokół wykonawców się zgromadzili wdzięczni rodacy, i tutaj, w sali, pod gitarę wszyscy chórem zaśpiewali kilka znanych polskich piosenek: "Hej, sokoły!", "Nie spoczniemy", "Pieśń konfederatów barskich".

Dziękujemy Natalii Moskalczuk za dostarczanie sprzętu muzycznego, a Mikołajowi Graczowowi za wspaniałe zdjęcia i filmy!

Категория: Wiadomości |