Strona główna » Wiadomości » Wiadomości

Walentynki w Centrum Polskim w Saratowie

14 lutego 2018 r. kolejne zebranie Klubu Polskiej Konwersacji zbiegło się z ulubionym świętem europejskim – Walentynkami, i postanowiliśmy obchodzić je zgodnie z najlepszymi polskimi tradycjami.

W miłej atmosferze, w czasie uroczystego podwieczorku dyskutowaliśmy o historię Walentynek, przypomnieli sobie wydarzenia, w wyniku których powstały te święta. Kim był św. Walentyn, czym zasłynął, dlaczego zakochani na całym świecie uważają go za swego patrona. Następnie rozmawialiśmy o obchodach Walentynek w Polsce w przeszłości i we współczesności.

Dalej przeszliśmy do gier i kwizów. Więc jednym z zadań było przypomnieć sobie kochanków najbardziej znanych historycznych lub literackich bohaterów, opowiedzieć trochę o słynnych parach zakochanych. Wspomnieliśmy historii Romea i Julii, Mistrza i Małgorzaty, Księcia i Kopciuszka, Bonnie i Clyda... Nie obyło się bez improwizacji: Mikołaj Tereshchenko przeprowadził mini quiz o polskich filmach, a Włodzimierz Alikow doskonale wygłosił wiersze o miłości własnej kompozycji.

Na koniec imprezy dokonano rozmowy na temat – "jak ludzie wyrażają swoje uczucia" - i omówiliśmy słynną książkę "Pięć języków miłości". Piękne historie brzmiały przy stole pełnym smacznych potraw przyniesionych przez naszych drogich uczestników i uczestniczek – Dmitrija Cerpento, Mikołaja Graczowa, Helenę Winokurową, Natalię Moskalczuk.

Po zakończeniu uroczystego spotkania Klubu Polskiej Konwersacji Aleksander Derugin zaproponował, aby kontynuować tradycję takich ciepłych uroczystości i przypomniał o zbliżającej się Nocy bibliotek, którą w kwietniu 2018 roku można spędzić w ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski. Obecni poparli pomysł, postanowiono rozpocząć przygotowania do imprezy.

Категория: Wiadomości |