Strona główna » Wiadomości » Wiadomości

W Centrum Polskim w Saratowie odbyły się kolejne warsztaty malarskie

Drodzy koledzy!

03 grudnia 2017 r. w Centrum Polskim odbyły się kolejne warsztaty malarskie. Tym razem malowaliśmy zimowy krajobraz. Niebo na arkuszu z kolorowego akwarela, gałęzie jarzębin z pierwszym zimowym śniegiem, i nareszcie główne postacie "zimowego spektaklu" - gile. Właśnie to był główny temat polskich zimowych obrazków.

Szef naszych studiów - Anna Bieriesniewa na początku zajęcia zadała zagadkę w języku polskim w kształcie wiersza. Gile okazały się tymi zimowymi dziwacznymi ptakami o których chodziło w wierszu. Rysunki wszystkich uczestników zostały namalowane szybko i z zapałem.

W czasie przerwy zajęcia odbył się podwieczorek, w ciągu którego zostały omówione nowiny Centrum Polskiego. Wymieniliśmy się wrażeniami o wykonanych rysunkach, oraz właściwości materiałów do malowania. W trakcie konwersacji zaplanowano spotkanie organizacyjne związane z przygotowaniami do obchodów Wigilii. Impreza "Wieczerza Wigilijna" odbędzie się w Centrum Polskim 04 stycznia 2018 roku, w czwartek, o godzinie 16.00.

Również wszyscy uczestnicy naszego warsztatu wzięli udział w projektowaniu i przygotowaniu do wystawy już zakończonych wcześniej utworów. Zostały naklejone na passepartout obrazy kociąt z wiersza Juliana Tuwima i jednego z najbardziej znanych polskich zamków "Książ", który był obiektem malowania ostatnim razem. Następnie wszystkie te malowidła zostały umieszczone na największym stoisku MDKNT w parterze, przed wejściem do sali balowej. Od razu po umieszczeniu naszych dzieł przychodzący goście zaczęli wykazywać żywe zainteresowanie nową ekspozycją.

Być może ta wystawa zainspiruje na rysowanie tych, którzy jeszcze wątpią, czyli myślą o sobie, jako o osobach nie zdolnych do malarstwa. Jak się okazało z ostatnich trzech warsztatów kreatywność nie ma granic, i przy pomocy farb i pędzla każdy może wyrazić wiele ciekawych zamysłów!

Dziękujemy nauczycielce Annie Bieriesniewie za wspaniałą lekcję, a kierownictwu MDNKT za możliwość umieścić na stanowisku utwory członków SROO PNKC "Polonia".

Категория: Wiadomości |