Strona główna » Wiadomości » Wiadomości

W Centrum Polskim odbyło się zebranie uczestników SROS "PNKC "Polonia"

Drodzy przyjaciele!

08 września 2019 roku odbyło się zebranie uczestników SROS "PNKC "Polonia". Prezes Antoni Kusniecow podsumował zdarzenia minionego półrocza i zrobił kilka ogłoszeń.

Z przykrością poinformował o tym, że kierowniczka chóru polonijnego z przyczyn od nas niezależnych nadal nie będzie w stanie zajmować się z nami śpiewem.

Ogłosił oraz radosną wiadomość, że Wydział Konsularny przekazał nam 4 męskie i 4 damskie stroje ludowe krakowskie, które będziemy wykorzystywali podczas świąt narodowych, wystąpień i prezentacji.

Prezes poinformował o nadchodzącym wznowieniu lekcji z języka polskiego i o kontynuacji spotkań klubu konwersacyjnego. Ponad to, opowiedział o letnich wyjazdach naszych członków do Polski na studia i wyraził nadzieję, że zwiedzający klubu i wykładów będą mogli skutecznie przejąć ich wiedzę, praktykę i doświadczenia.

Na drugą połowę roku postanowiono zaplanować udział w festiwalu filmów polskich "Wisła" w Saratowie na koniec września, konkursie piękności "Miss Wspólnota" i w obchodach Dnia Jedności Narodowej w Saratowie, zorganizować konkurs polskiej poezji na koniec października i uczcić Święto Odzyskania Niepodległości Polski 11 listopada. Pod koniec grudnia odbędzie się tradycyjna Wieczerza Wigilijna.

Na zakończenie spotkania prezes wręczył podziękowania aktywistom i organizatorom imprez polonijnych, które odbyły się w pierwszej połowie 2019 roku.

Категория: Wiadomości |