Strona główna » Wiadomości » Wiadomości

w Centrum Polskim odbyło się zebranie członków Polonii

Drodzy przyjaciele!

02 grudnia 2018 roku, w niedzielę o 14.00 w Centrum Polskim odbyło się zebranie członków Polonii.

Spotkanie otworzył prezes Antoni Kuzniecow, zrobił przegląd wydarzeń i podziękował uczestnikom za owocną pracę jesienią 2018 roku, a także wręczył dyplomy honorowe i nagrody aktywnym członkom.

Zebranym została przedstawiona opowieść o V zjeździe Polonii świata w Warszawie, który odbył się we wrześniu i o zbliżającym się VII zjeździe Kongresu Polaków w Rosji i o sprawach, które będą tam omawiane. Na podstawie wyników przeprowadzonego głosowania, Antoni Kuzniecow został skierowany na VII zjazd Kongresu Polaków w Rosji jako obserwator ze strony SROS "PNKC "Polonia".

Prezes oraz zapoznał zebranych z dzisiejszą sytuacją w Polonii Rosji i z głównymi problemami organizacyjnymi wspólnoty w Rosji. Podczas dyskusji przemawiał Prezes Honorowy pan Jan Jankowski. On zrobił przegląd historii Kongresu Polaków w Rosji, odpowiedział na pytania publiczności dał niezbędne komentarze.

Następnie prezes Antoni Kuzniecow zaproponował przłączyć SROS "PNKC "Polonia" do Związku polskich organizacji "Jedność". Na podstawie wyników przeprowadzonego głosowania podjęto decyzję o przyłączeniu do Związku polskich organizacji "Jedność" i skierowaniu właściwego wniosku na Prezesa Związku polskich organizacji "Jedność".

Na koniec spotkania został omówiony przebieg przygotowań do zbliżających się obchodów wieczerzy Wigilijnej w Saratowie, utworzono program imprezy, każdy mógł wybrać sobie narodowe danie polskie, które będzie gotować na wspólny stół. Zdecydowano 24 grudnia, w poniedziałek, razem pzyjść na świąteczną mszę do kościoła, natomiast Wigilię przeprowadzić w weekend świątecznego tygodnia.

Po spotkaniu Irena Siergiejewa (Kamieńska) zorganizowała próbę śpiewania kolęd.

Категория: Wiadomości |