Strona główna » Wiadomości » Wiadomości

SROS "PNKC "Polonia" wzięła udział w festiwalu kreatywności rodzinnej

Drodzy koledzy!

03 czerwca 2018 roku SROS "PNKC "Polonia" wzięła udział w festiwalu kreatywności rodzinnej w ramach projektu "Uniwersytet rodzinny" (Fundacja dotacji prezydenckich).

W dużej sali 12 obudowy Saratowskiego państwowego uniwersytetu zebrali się uczestnicy i goście festiwalu. Program festiwalu zawierał w sobie twórcze występy krajowych stowarzyszeń narodowych w obwodzie Saratowskim. SROS "PNKC "Polonia" potrafiło być wśród zaproszonych gości i reprezentować publiczności polską kulturę. W przeciwieństwie do innych zaproszonych, każdy z ktorych przygotował tylko jeden występ, uczestnicy Centrum Polskiego wykazali dwa wykonania – poetycką prezentację i piosenkę.

Irena Siergiejewa (Kamieńska) otworzyła naszą część koncertu prezentacją polskiej kultury, recytując ze sceny po polsku "Inwokację" Adama Mickiewicza z poematu "Pan Tadeusz" z akompaniamentem muzycznym i demonstracją wideo najpiękniejszych miejsc Polski.

Następnie uczennica Gimnazjum Nr 31 Arina Sklarowa ognisto i wesoło wykonała polską ludową piosenkę "Niech im gwiazdka pomyślności", wywołując zachwyt całej sali i oklaski.

Nasze uczestniczki otrzymały dyplomy podziękowania za swoje występy na festiwalu.

Dziękujemy organizatorom za świetnie przygotowany koncert, i za zaproszenie na imprezę.

Dziękujemy także prezesowi SROS "PNKC "Polonia" Antoniemu Kuzniecowowi za organizacyjne i techniczne wsparcie, a także za zdjęcia i wideo z imprezy!

Категория: Wiadomości |