Strona główna » Wiadomości » Wiadomości

Przedstawiciel Polonii saratowskiej wziął udział w szkole ekspertów w Moskwie

Drodzy przyjaciele!

Od 16 do 23 września 2019 roku w Moskwie odbyła się Szkoła ekspertów-moderatorów "Projekty młodych", w której wzięło udział 100 osób z 40 regionów Rosji.

W ramach szkoły specjaliści z różnych dziedzin działalności społecznej uczyli się efektywnego zarządzania projektami metodą PRINCE2, Agile, opracowywali autorskie projekty w sferze społecznej. Odbyło się wiele ciekawych spotkań z czołowymi przedstawicielami funduszy rosyjskich (Fundacji Młodziezy Rosyjskiej, Fundacji Dotacji Prezydenckich, Fundacji im. Gorczakowa), a także warsztaty i seminaria z przedsiębiorczości społecznej i olontariatu. Wynikiem szkoły będzie stworzenie nowej społeczności ekspertów i otwarcie warsztatów projektowych na bazie uczelni wyższych i organizacji pozarządowych, gdzie autorzy pomysłów będą mieli możliwość rozwoju swoich inicjatyw.

SROS “PNKC "Polonia" na spotkaniu reprezentowała działacz polskiego ruchu w Saratowie, organizator Międzyregionalnego konkursu projektów socjokulturalnych i artystycznych ARTstART pani Irena Siergiejew (Kamieńska). Ona wygłosiła przemówienie na temat działalności projektowej w Saratowie, wyświetlające rolę i wkład polonijnych organizacji w rozwój inicjatyw studenckich w Obwodzie Saratowskim.

Raport pani Ireny Siergiejew (Kamieńskej) spotkał się z uznaniem zgromadzonych z różnych regionów Rosji, dodatkowo zostały omówione pomysły na dalszą współpracę w ramach realizacji projektów społecznych.

Категория: Wiadomości |