Strona główna » Wiadomości » Wiadomości

Prezentacja saratowskiego Centrum Polskiego na imprezie "InfoCafe"

Drodzy przyjaciele!

28 września 2019 r. w Saratowskiej Obwodowej Uniwersalnej Naukowej Bibliotece odbyła się impreza "InfoCafe". To coroczny Dzień otwartych drzwi naszych przyjaciół – Czytelni Niemieckiej oraz Niemieckiego Centrum Kulturalno-Informacyjnego SOUNB. Na tym spotkaniu przedstawiciele szkół języków obcych, ośrodków kultury, klubów i firm komercyjnych spotykają się ze wszystkimi chętnymi poznać możliwości nauczania się języków obcych, nauki i kariery w naszym regionie i poza jego granicami. Tym razem spotkanie było prowadzone w formie kwizu.

SROS "PNKC "Polonia" na spotkaniu reprezentowali Irena Siergiejew (Kamieńska), Inna Szelechow, Mikołaj Kołomijcew, Antoni Kuzniecow.

Oni zadawali pytania gościom o tradycyjnych daniach kuchni polskiej, o narodowych polskich świętach, które z roku na rok organizuje Centrum Polski w Saratowie i o kółkach i klubach SROS "PNKC "Polonia". Za każdą właściwą odpowiedź uczestnik kwizu otrzymywał punkty, o zwycięstwie decydowała suma zdobytych punktów.

Oprócz pytań, przedstawiciele Polonii przygotowali prezentację kultury polskiej, opowiadali o metodach nauki języka polskiego, a także rozdawali ulotki Centrum Polskiego.

Po zakończeniu imprezy odbył się miły podwieczorek w Czytelni Niemieckiej.

Serdecznie dziękujemy organizatorowi - Wiktorii Hajrulin i Niemieckiemu Centrum Kulturalno-Informacyjnemu SOUNB za wzorowo przeprowadzoną imprezę i zaproszenie do udziału!

Категория: Wiadomości |