Strona główna » Wiadomości » Wiadomości

Polacy Saratowa uczcili pamięć żołnierzy II wojny światowej

8 maja 2026 roku działacze Polonii Saratowa – Andrzej Wyszkowski, Mikołaj Graczew, Oleg Gryzłow i Kira Moskalczuk – weszli na Sokolią Górę. Złożyli kwiaty z okazji Dnia Zwycięstwa, oddając hołd żołnierzom, w tym Polakom, którzy walczyli przeciwko nazizmowi.

Wydarzenie odbyło się w podniosłej i wzruszającej atmosferze. Uczestnicy wspomnieli wkład Polaków we wspólne zwycięstwo i podkreślili, że tego wyczynu nie można zapomnieć. Skromny akt pamięci stał się kolejnym wyrazem wdzięczności saratowskiej Polonii wobec swoich rodaków, którzy oddali życie za wolność Europy.

Publikacja została przygotowana przez Kirę Moskalczuk

Категория: Wiadomości |