| Strona główna » Wiadomości » Wiadomości |
Polacy Saratowa uczcili pamięć żołnierzy II wojny światowej
|
8 maja 2026 roku działacze Polonii Saratowa – Andrzej Wyszkowski, Mikołaj Graczew, Oleg Gryzłow i Kira Moskalczuk – weszli na Sokolią Górę. Złożyli kwiaty z okazji Dnia Zwycięstwa, oddając hołd żołnierzom, w tym Polakom, którzy walczyli przeciwko nazizmowi. Wydarzenie odbyło się w podniosłej i wzruszającej atmosferze. Uczestnicy wspomnieli wkład Polaków we wspólne zwycięstwo i podkreślili, że tego wyczynu nie można zapomnieć. Skromny akt pamięci stał się kolejnym wyrazem wdzięczności saratowskiej Polonii wobec swoich rodaków, którzy oddali życie za wolność Europy. Publikacja została przygotowana przez Kirę Moskalczuk | |
Saratowska Regionalna Organizacja Społeczna "Polskie Narodowo-Kulturalne Centrum "Polonia"

