Strona główna » Wiadomości » Wiadomości

Polacy na XV Mistrzostwach Świata w Sporcie Pożarniczym w Saratowie

Drodzy przyjaciele!

W dniach 08-16 września 2019 r. w Saratowie odbyły się XV Mistrzostwa Świata w Sporcie Pożarniczym. Na zawody przyjechało ponad 600 sportowców z ponad 20 krajów, wśród których była drużyna Rzeczypospolitej Polskiej.

Członkowie Polonii Saratowa, w tym Andrzej Mizuk i Oleg Gryzłow przyszli kibicować rodakom na boisku "Lokomotywa", gdzie odbywała się ekscytująca rywalizacja w widowiskowych dyscyplinach: pożarniczy tor przeszkód, hakówka, sztafeta pożarnicza, ćwiczenie bojowe.

Po zakończeniu mistrzostw, działacze Saratowskiego Centrum Polskiego spotkali się z zawodnikami, trenerami i kierownictwem drużyny polskiej i przeprowadzili dla nich wycieczkę po mieście. Eliasz Żadajew, Andrzej Nieczajew i Irena Siergiejew oprowadzili rodaków po Parku Miejskim i Parku Zwycięstwa. Szczególną uwagę gości przyciągnęła ekspozycja sprzętu pożarniczego i Pomnik Strażakom, a także wspaniały widok nad Wołgą i nad miastem z góry Sokołowej.

Okazało się, że sportowcy polscy nie są zawodnikami fachowymi, a pracują jako strażacy w różnych województwach - Mazowieckim, Pomorskim, Kujawsko-Pomorskim, Małopolskim, Warmińsko-Mazurskim, więc sportem zajmują się w wolnym czasie.

Kierownik drużyny Szymon Ławecki, opowiedział saratowianom o działalności straży pożarnej w Polsce, a sędzia Piotr Pietrzak - o szkoleniu strażaków – sportowców.

Po wycieczce odbył się miły podwieczorek w kawiarni, podczas którego gości z Polski wręczyli prezesowi SROS "PNKC "Polonia" Antoniemu Kuzniecowowi pamiątkowy prezent dla Polaków saratowskich.

Po powrocie do domu sportowcy polscy opublikowali na własnej stronie internetowej artykuł o swojej wizycie do Saratowa.

Категория: Wiadomości |