Strona główna » Wiadomości » Wiadomości

Odbyło się zebranie członków Polonii w Centrum Polskim w Saratowie

Drodzy przyjaciele!

01 czerwca 2017 roku odbyło się spotkanie członków Polonii w Centrum Polskim w MDKNT.

Szczególnie chcę zwrócić uwagę na to, że w spotkaniu wzięli udział założyciel i niezmienny inspirator Polonii Saratowskiej Pan Jan Jankowski i Prezes organizacji Antoni Kuzniecow.

Omówiono zasady finansowania organizacji i udziału Polonii Saratowskiej w grantach. W trakcie dyskusji Pan Jan Jankowski opowiedział o swoim doświadczeniu w odniesieniu do dotacji i o współczesnych możliwościach w tym kierunku.

Uznana za niedopuszczalną sytuacja dotykająca strony internetowej organizacji. W wyniku wymiany opinii zostały zatwierdzone jako portale oficjalne:

strona https://polonia-w-saratowie.tumblr.com

i grupa Vkontakte https://vk.com/jezyk

Omawiano plany obchodów 25-lecia Polonii Saratowskiej i udział w tym świętowaniu członków organizacji. Swoją pomoc jako specjalisty do spraw organizacji uroczystości, zaoferowała Irena Siergiejewa. Na jubileusz do Saratowa miał zamiar przyjechać konsul RP, jednak z powodu zmiany personelu w konsulacie, opuścił stanowisko, a nowy konsul przejmie swoje obowiązki tylko do końca czerwca 2017 roku. Dlatego postanowiono przenieść obchody jubileuszu na wrzesień 2017 roku. Opracowanie programu i formatu imprezy przeniesiono na lipiec 2017 roku.

Z raportem o sytuacji w organizacji wystąpił Antoni Kuzniecow. Raport zawierał analizę działalności za półtora roku, ponad to mówca zadał pytania, zaległe członkom Polonii Saratowskiej.

Nie obyło się bez ostrych dyskusji, w tych przypadkach Pan Jan zabierał głos, i za każdym razem jego miarodajna opinia i życzliwość uciszały namiętność.

Pan Jan Jankowski publicznie wyraził wdzięczność Mikołajowi Kołomijcewowi za udział w koncercie polskiego organisty Romana Peruckiego w Konserwatorium Saratowskim 25 października 2016 roku. Wyrażano żal, że nie wszyscy członkowie Polonii zostali zawczasu poinformowani o tym koncercie, przez co nie dali rady przyjść wesprzeć rodaka.

Ciesze się, że wreszcie zaczęło rozwiązywać się pytanie wykonania stoiska o działalności Polonii Saratowskiej, o którym kierownikowie MDKNT proszą naszą organizację już od ponad roku. Zebrani zatwierdzili zdjęcia, wybrane przez Antoniego Kuzniecowa do umieszczenia na stoisku. Również członkowie Polonii Saratowskiej zebrali środki na wydruk zdjęć i dekoracyjne koszty, oddali pieniądze już 17 osób. Odpowiedzialni za wyrób stoiska są: Mikołaj Graczow, Irena Siergiejew (Kamieńska), Antoni Kuzniecow, Anna Bieriesniew.

Na koniec spotkania Pan Jan Jankowski wezwał członków organizacji wykazywać więcej inicjatywy i samodzielności, a także wygłosił radosną wiadomość, że już za miesiąc, w lipcu, do Saratowa zamierza przyjechać nauczyciel - rodzimy użytkownik języka polskiego, który ma prowadzić nasze kursy językowe!

Категория: Wiadomości |