Strona główna » Wiadomości » Wiadomości

Odbyła się prezentacja działalności Polskiego narodowo-kulturalnego centrum “Polonia”

Drodzy przyjaciele!

13 października 2017 roku w Instytucie sztuki Saratowskiego Uniwersytetu Państwowego na VI Międzynarodowej naukowo-praktycznej konferencji " Dziedzictwo kulturowe Saratowa i w Obwodzie Saratowskim" odbyła się prezentacja działalności Polskiego narodowo-kulturalnego centrum “Polonia”.

W sekcji "Okrągły stół: Zasoby dziedzictwa kulturowego w edukacji artystycznej" Irina Siergiejewa (Kamieńska) wystąpiła z referatem "Od Polsko-Radzieckiej przyjaźni - do nowoczesnych kulturowych relacji: ku 25-leciu Polskiego narodowo-kulturalnego centrum "Polonia" w Saratowie". W ramach wykładu brzmiał romans F. Chopina "Życzenie" w języku polskim w wykonaniu Nadzieji Nazarowej, a dobrze znaną nam piosenkę "Kum i kuma" zaśpiewali reprezentantki zespołu chóralnego "Polonia Saratowska".

W raporcie zostały przedstawione podstawowe etapy rozwoju Polsko-Radzieckich i Polsko-Rosyjskich organizacji publicznych, oznaczone miejsca związane z polską kulturą w Saratowie, oraz został podkreślony wkład działaczy polskiej literatury i sztuki w kulturę Obwodu Saratowskiego od początku XIX wieku.

Raport wywołał żywe zainteresowanie, słuchacze zadawali ciekawe pytania, wykonanie utworów muzycznych zostało bardzo ciepło przyjęte przez publiczność. W naukowej dyskusji wystąpili również Jan Jankowski i Antoni Kuzniecow.

Категория: Wiadomości |