Strona główna » Wiadomości » Wiadomości

Odbył się FESTIWAL POLSKICH FILMÓW "WISŁA" W SARATOWIE!

Drodzy przyjaciele!

Od 26 do 31 sierpnia 2019 roku Saratów po wieloletniej przerwie znów gościł festiwal polskich filmów "Wisła"! W trakcie pokazów odbyła się demonstracja 10 filmów w rozmaitych gatunkach w saratowskim Domu Kina.

Festiwal otworzyła prezentacja kultury polskiej, która została zorganizowana przez uczestników SROS "PNKC "Polonia". Ubrani w stroje ludowe oni witali gości imprezy w holu i zapraszali po obejrzeniu filmu odwiedzić Centrum Polskie.

Przed rozpoczęciem sesji Mikołaj Kołomijcew ze sceny zrobił błyskowity i niezapomniany raport o historii polskiego kina. Potem Irena Siergiejew, przy wsparciu wszystkich zgromadzonych, złożyła gratulacje słynnemu polskiemu reżyserowi Krzysztofowi Zanussiemu z okazji 80-lecia oraz nagrała dla niego filmik z życzeniami. Na zakończenie Polacy Saratowscy chórem zaśpiewali piosenkę "Wszyscy Polacy - to jedna rodzina!"

Prezentacja przedłużyła się w kolejnych dniach festiwalu. Codziennie przed każdą sesją polonusi saratowscy wypowiadali dla zgromadzonych widzów słowo wstępne o producentach filmu, aktorach, o fabule i procesie pracy nad utworem. Z przedmową wystąpili: Inna Szelechow, Irena Siergiejew, Aleksander Derugin, Andrzej Nieczajew i Prezes Honorowy SROS "PNKC "Polonia" pan Jan Jankowski.

Dziękujemy dyrektorowi artystycznemu saratowskiego Domu Kina Romanowi Wasiliewowi za zaproszenie do współpracy i perfekcyjną organizację festiwalu!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom prezentacji za wspaniały występ! Specjalne podziękowania składamy Eliaszowi Żadajewowi, który dostarczył do Domu Kina cały rekwizyt i z powrotem do Centrum Polskiego!

Категория: Wiadomości |