Strona główna » Wiadomości » Wiadomości

Obchody Wieczerzy Wigilijnej w Centrum Polskim w Saratowie

Drodzy przyjaciele!

04 stycznia 2018 r. w Centrum Polskim w Saratowie odbyły się obchody Wieczerzy Wigilijnej. W pomieszczeniu Centrum Polskiego ciężko było umieścić wszystkich zgromadzonych do święta!

Na początku przewodniczący SROS "PNKC "Polonia" Antoni Kuzniecow wygłosił uroczyste przemówienie do zebranych. Przypomniał najważniejsze wydarzenia z życia kulturalnego Polonii Saratowa, które miały miejsce w ubiegłym roku i nagrodził podziękowaniami członków Polonii, którzy wnieśli znaczący wkład w działalność Organizacji.

Ponadto, prezes wręczył 35 członkom organizacji świadectwa o ukończeniu kursów języka polskiego w 2017 roku.

Kończąc uroczystą część, Antoni Kuzniecow zademonstrował obecnym kartkę świąteczną od Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Moskwie i odczytał z niej gratulacyjny tekst.

Następnie rozpoczął się koncert, w którym wzięli udział wszyscy zgromadzeni. Chór w języku polskim śpiewał kolędy "Cicha noc", "Lulajże, Jezuniu", "Jezus malusieńki", "Do szopy, hej pasterze" oraz piosenki "Pada śnieg" i "Bóg narodzi się".

W trakcie koncertu kilka kolęd solo na skrzypcach zagrali na scenie Zofia Moczałowa i Siemion Sedyszew.

Akompaniowała wykonawcom na syntezatorze Irena Siergiejewa. Sprzęt do święta dostarczyli Natalia Moskalczuk i Mikołaj Graczow, transport zapewniał Teodor Karnauchow.

W organizacji wspaniałej wigilijnej uczty wzięli udział wszyscy obecni na uroczystości. Szczególnie chcę zwrócić uwagę na autorów tradycyjnych polskich potraw. Kiera Moskalczuk i Siergieusz Ryżko ugotowali bigos, Irena Siergiejewa przyniosła pierogi z kapustą, a Natalia Moskalczuk - karpia w galarecie.

W trakcie biesiady brzmiały bezpośrednie konwersacje uczestników Polonii Saratowskiej, ponad to Pan Jan Jankowski i Aleksandr Deriugin wygłosili okolicznościowe przemówienia.

Dziękujemy Sergiuszowi Kotowowi i Iliji Ryżkowowi za wspaniałe zdjęcia ze święta!

Категория: Wiadomości |