Strona główna » Wiadomości » Wiadomości

Malujemy kwiat wielkanocny w Centrum Polskim

Drodzy przyjaciele!

01 kwietnia 2018 roku w Centrum Polskim się odbyło zajęcie z malarstwa pod kierownictwem Anny Bieriesniewy. Jeszcze nie minęło wiele czasu z chwil poprzednich warsztatów malarskich - ale oto już znów z natchnieniem pracujemy barwami! Podczas Paschi malowaliśmy symbol wiosny i życia wieczystego - kwiat. Poświęcamy naszy obrazki obchodom 100-lecia niepodległości Polski, które świętujemy w bieżącym roku.

Prowadząca naszych zajęć, Anna Bieriesniewa, nauczyła nas sposobu na opisanie "żywych" płatków i liści kwiatku. Dzięki jej talentu pedagogicznemu rysowanie skomplikowanych na pierwszy rzut oka kształtów artystycznych się stało sprawą wystarczająco prostą i dostępną aż dla pędzlu początkującego malarza.

Warsztaty sztuki plastycznej zgromadziły jak stałych uczestników, tak i przybyłych. Uległ pokusie namalować własny kwiatek w tym Pan Jan Jankowski, który ponad to w czasie podwieczorku po zajęciach powiedział zgromadzonym o tradycjach obchodów Wielkanocy w Polsce. W trakcie podwieczorku Zofia i Irena Desnickie częstowały wszystkich smacznymi ciastkami.

Dziękujemy Annie Bieriesniewie za organizację przedsięwzięcia, które jednoczy nas na podstawie kultury ojczystej i, oczywiście, za osiągnięcie przez nas nowych wiedz i umiejętności!

Категория: Wiadomości |