Strona główna » Wiadomości » Wiadomości

W Centrum Polskim odbyło się kolejne zajęcie z malarstwa - "Szkice polskie".

Szanowni państwo!

22 października 2017 roku w Centrum Polskim odbyło się kolejne zajęcie z malarstwa - "Szkice polskie".

Najpierw prowadząca – Anna Bieriesniewa – zaproponowała dokonać pracę artystyczną, którą rysowaliśmy na zeszłym zajęcie. Wyciągnęliśmy rysunki kociąt Juliana Tuwima, wkleiliśmy je na passepartout i napisaliśmy cytaty z wersetu.

Dalej czekała na nas niespodzianka – nauczycielka przygotowała wspaniałą prezentację zamku Książ, znajdującego się na Śląsku w pobliżu miasta Wałbrzych, a następnie zaoferowała każdemu narysować ten majstersztyk architektoniczny.

Po wyjaśnieniu technik malowania, rozpoczął się proces twórczy. Jak tylko ołówkowe obrysy zamku pojawiły się na papierze, wykonanie kontynuowało akwarelą. Na obrazach powstały błękitne niebo i ciemne chmury, bujna zieleń wokół ścian, a nawet liści, dla kreacji których potrzebny został specjalny pędzel do nakładania barwy! Dzięki talentowi prowadzącej i wytrwałości uczestników, malowidła zostały zakończone w ciągu jednego zajęcia!

Zdecydowaliśmy w przyszłości wyprawić ekspozycję naszych utworów na wystawie w Domu twórczości.

Wyrażamy wdzięczność organizatorowi Annie Bieriesniewie za piękną lekcję, kreatywne podejście i opowieść o etapach nauczania malarstwa klasycznego.

Категория: Wiadomości |