Strona główna » Wiadomości » Wiadomości

W Saratowie odbył się piękny koncert w języku polskim w hołdzie oświeceniowców narodów słowiańskich

Drodzy przyjaciele!

Wspaniały, stary, dobry Wydział filologii i dziennikarstwa, zaczyna świętować Dni słowiańskiego piśmiennictwa i kultury. I chociaż wszystkie oficjalne spotkania, konferencje, prezentacje na poziomie uniwersyteckim są w przyszłości, ale obchody święta w przytulnych, domowych okolicznościach, w auditorium im. Skaftymowa - to dobry początek świętowania w hołdzie oświeceniowców narodów słowiańskich.

20 maja 2019 roku odbył się piękny koncert w języku polskim, który został przygotowany przez studentów trzeciego roku uniwersytetu razem z SROS "PNKC "Polonia". Młodzież aktywnie badająca język polski, postawiła ciekawe scenki pod kierunkiem adjunkta pani Eugenii Starostin , a dodatkowo uczniowie wykonali wspaniałe piosenki i tańce narodowe.

Ciepła i miła atmosfera święta, która, jak się wydaje, zjednoczyła aktorów i widzów, okazała się przyozdobiona krótkim filmem o gotowaniu narodowego polskiego dania - sernika. Oczywiście, po zakończeniu filmu odbyła się prawdziwa degustacja tego utwora kulinarnego.

Wśród gości i uczestników uroczystości byli przedstawiciele polskiego narodowo-kulturalnego centrum Polonia, którzy mogli docenić poziom językowy studentów, a także ich znajomość tradycji i kultury Polski. Moim zdaniem, wszstko udało się bardzo dobrze.

Dziękujemy pani Eugenii i wszystkim uczestnikom za wspaniałą uroczystość!

Publikacja została przygotowana przez Andrzeja Mizuka.

Категория: Wiadomości |