Strona główna » Wiadomości » Wiadomości

w Centrum polskim w Saratowie odbył się drugi warsztat Z RZEŹBY NA PODSTAWIE MOTYWÓW Z ŻYWOTA ŚWIĘTEGO WOJCIECHA

Drodzy koledzy!

31 marca 2019 roku w Centrum polskim w Saratowie odbył się drugi warsztat z lepienia.

Pod kierunkiem Anny Bieriesniew uczestnicy zajęć kontynuowali pracę nad płaskorzeźbami w stylu średniowiecznym z żywota św. Wojciecha.

Zapasy gliny zachowały się w doskonałym stanie, każdy z obecnych przyniósł wymagane narzędzia rzeźbiarskie, wszystko było gotowe do wykonania arcydzieł, wiosenne słońce wywoływało twórczy nastrój.

Na podłożu, które przyniosła Anna Bieriesniew, stworzyliśmy skład z figur, utworzonych podczas zeszłego spotkania twórczego, one są całkowicie wyschły i je było można skomponować razem. Następnie za pomocą specjalnego sprzętu, który został dostarczony przez Annę, zaczęliśmy lepić średniowieczne ozdoby plaskorzeźbowe i dodawać je do podłoża. Ponadto, każdy stworzył małe figurki zwierząt, które umieściliśmy na kompozycji, aby nadać jej podobieństwo do średniowiecznych wzorów.

Pod koniec spotkania Anna Bieriesniew przeczytała drugi wykład z cyklu, poświęconego polskiej sztuce i architekturze. Ona zapoznała słuchaczy z epoką późnego średniowiecza, a także z rozwojem technologii w architekturze. Wykładowi towarzyszyła prezentacja multimedialna, na ekranie zobaczyliśmy ratusz Wrocławia i Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku, kościół Mariacki w Krakowie z Wielkim Ołtarzem Wita Stwosza i klasztor cystersów w Sulejowie, oraz drewniane kościoły w Małopolsce.

Dziękujemy Annie Bieriesniew za wspaniałą lekcję i ciekawy wykład! Każdy sprawił przyjemność z procesu kreatywności i zaangażowania w twórczość.

W najbliższym czasie zostanie zorganizowany trzeci warsztat z lepienia, gdzie skończymy projekt płaskorzeźbiarski i posluchamy końcowego wykładu o polskiej sztuce średniowiecznej. Wpadajcie do pracowni artystycznej - zapasy gliny dla twórczości jeszcze się nie wyczerpały!

Категория: Wiadomości |