Strona główna » Wiadomości » Wiadomości

Polka zwyciężyła w konkursie piękności "Miss Wspólnota" w kategorii "Miss Narodowy koloryt"!

Drodzy przyjaciele!

24 listopada 2017 r. w Saratowskim Miejskim Domu Kultury Twórczości Narodowej odbył się Czwarty Otwarty Kreatywny Konkurs Piękności "Miss Wspólnota - 2017", zorganizowany przez Urząd kultury administracji miejskiej "Miasto Saratów".

Wzięło w nim udział 11 dziewczyn z grona przedstawicieli narodowo-kulturalnych organizacji pozarządowych Saratowa, studentów wyższych instytucji edukacyjnych i kształcenia zawodowego, uczniów starszych klas, zespołów twórczych, studiów, narodowych stowarzyszeń młodzieżowych.

Kiera Moskalczuk, skierowana przez Saratowską regionalną organizację społeczną "Polskie narodowo-kulturalne centrum "Polonia" i reprezentująca w konkursie kulturę Polski, wykonała dla gości i jury cały program koncertowy.

Jej performance, ilustrowany filmem, rozpoczął się od niewielkiego opowiadania o sobie i kontynuował się prezentacją kultury narodowej Polski. Następnie Kiera wykonała ludową piosenkę "Niech im gwiazdka pomyślności" i taniec polski "Krakowiak". W programie jej występu wzięły udział również zespoły pieśni i tańca uczniów gimnazjum nr 31 Saratowa. Ponadto, nasza uczestniczka częstowała publiczność własnoręcznie przygotowanym daniem tradycyjnej kuchni polskiej - mazurkami.

Zakończył się konkurs na wspólnym pokazie dziewczyn, podczas którego Kiera wykazała swoje umiejętności z gracją ruszać się na scenie w sukni wieczorowej, korzystnie wyróżniając się wśród innych zawodniczek.

W wyniku Kiera Moskalczuk zasłużenie zwyciężyła w kategorii "Miss Narodowy koloryt"!

Serdecznie gratulujemy jej sukcesu!

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w występie! Chcę szczególnie podkreślić wkład działaczy PNKC "Polonia" w przygotowaniu do konkursu - Iriny Siergiejewej (Kamieńskiej) i Sergiusza Ryżka, którzy pomagali w tworzeniu prezentacji filmu, przeprowadzali próby i szkolenia, reżyserowali program koncertu i brali na siebie wszystkie kłopoty organizacyjne.

Категория: Wiadomości |