Strona główna » Wiadomości » Wiadomości

Polacy Saratowa wzięła udział w V Miejskim twórczym konkursie piękności "Miss Wspólnota"!

Drodzy koledzy!

16 listopada 2018 roku SROS "PNKC "Polonia" wzięła udział w V Miejskim twórczym konkursie piękności "Miss Wspólnota"! Konkurs odbył się w Miejskim domu kultury twórczości narodowościowej i został zorganizowany przez urząd kultury administracji miejskiej "Miasto Saratów".

Spośród 12 kandydatów konkursu, Ałła Sorokin, która została wysunęta przez Saratowską regionalną organizację społeczną "Polskie narodowo-kulturalne centrum "Polonia" i reprezentująca na konkursie kulturę polską, otrzymała tytuł "Miss Etno"!

Serdecznie gratulujemy jej sukcesu!

Program występu Ałły rozpoczął się opowieścią o sobie i prezentacją kultury narodowej Polski, po tym został wykonany polski taniec ludowy "Trojak". W programie występu wziął udział zespół taneczny uczniów Gimnazjum nr 31 Saratowa. Ponadto, nasza uczestniczka częstowała społeczeństwo własnoręcznie przygotowanymi daniami tradycyjnej kuchni polskiej – pysznymi zrazami. Zakończył się konkurs na wspólnym pokazem, podczas którego Ałła w sukni wieczorowej wykazała umiejętność trzymać się na scenie.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali ten występ, a mianowicie - działaczce Centrum Polskiego Irenie Siergiejew (Kamieńskej), która przeprowadzała próby i szkolenia, reżyserowała program koncertu, a także Innie Szelechow i Mikołajowi Tereszczence, który wziął na siebie wszystkie kłopoty organizacyjne. Specjalne podziękowania dla Ilii Ryżkowa za wspaniałe zdjęcia z imprezy!

Категория: Wiadomości |