Strona główna » Wiadomości » Wiadomości

odbyła się wizyta do Saratowa Konsula do spraw Polonii Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Moskwie

Drodzy przyjaciele!

W okresie od 10 do 12 października 2018 roku, na zaproszenie SROS "PNKC "Polonia" odbyła się wizyta do Saratowa Konsula do spraw Polonii Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Moskwie pani Zofii Mąki.

W trakcie wizyty pani Zofia Mąka wzięła udział w mszy w katedrze Diecezji Świętego Klemensa – kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła, a także odwiedziła stare miasto Saratowa w czasie wycieczki, którą zorganizowała pani Inna Szelechow.

W tym samym dniu pani Konsul uczestniczyła na Wielkim polskim balu, który odbył się 11 listopada 2018 roku w Saratowie w hołdzie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

12 listopada 2018 roku pani Konsul przeprowadziła spotkanie z członkami polskiej społeczności w saratowskim Centrum Polskim. Na obradach omawiano warunki i kwestie życia Polonijnego w regionie. Ponadto, chętni mieli możliwość złożyć wnioski na Kartę Polaka.

Składamy gratulacje dla wszystkich uczestników spotkania, którzy pomyślnie odbyli rozmowę!

Wyrażamy wdzięczność panu Janowi Jankowskiemu, który podczas wizyty zapewniał transport i udzielał wsparcia moralnego uczestnikom, Edwardowi Rudzińskiemu, który został głównym sponsorem zorganizowania wizyty.

Dziękujemy także Teodorowi Karnauchowowi, który zapewniał transport, Innie Szelechow, która zorganizowała wycieczkę po mieście, Ilii Ryżkowowi, który robił zdjęcia, Irenie Siergejew (Kamieńskej), Eugenii Starostin, Andrzejowi i Katarzynie Nieczajewom, którzy organizowali eskortowanie.

Категория: Wiadomości |